WASDE-rapport negatief voor graannoteringen
De tarwenotering van Chicago stonden vandaag onder druk . Aanvankelijk waren het meer technische verkopen die een prijscorrectie op de borden zetten, na de rally in de tarwenoteringen van de laatste week. Maar de noteringen gingen verder naar beneden bijgesteld na de publicatie van het WASDE-rapport door het Amerikaanse ministerie van Landbouw, de USDA.
Het rapport voorziet in een hogere opbrengst per hectare (yields) voor tarwe in de VS van 44.2 bushels/acre. De consensus lag op 43.5 bushels/acre. Ook de tarweconsumptie in de VS werd naar boven bijgesteld maar niet in de verhouding van de productie waardoor de zogenaamde ending stocks 2015/16 naar boven werden bijgesteld ten opzichte van een maand geleden. De ratio voorraad/ gebruik (stock/use) is verhoogd van 36.99% naar 37.70%. De cijfers voor de VS wogen zwaar op internationale tarwebeurzen. WASDE voorziet mondiaal een verbetering in de productie maar deze wordt redelijk gecompenseerd door hogere consumptie. Met een mondiale stock/use van 28.13% is deze lager dan een maand geleden maar wel hoger dan de marktverwachting.
De mondiale cijfers voor maïs waren ook negatief voor de beurzen, voornamelijk door hogere Braziliaanse productiecijfers voor het seizoen 2014/15 die 3 miljoen hoger werden bijgesteld tot 81 miljoen ton.
De verwachting voor de mondiale sojavoorraad werd met 3 miljoen ton naar beneden toe bijgesteld naar 93.2 miljoen ton. De downgrade, met name door hogere crushingcijfers, was meer dan analisten hadden verwacht.
Matif tarwe december €185.50 (-€2.25)
JB

