• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Negatief sentiment overheerst op graanmarkten

  1. Homepage
  2. >
  3. Granen
  4. >
  5. Granen Actueel Nieuws
  6. >
  7. Negatief sentiment overheerst op graanmarkten

Negatief sentiment overheerst op graanmarkten

  • 28 januari 2016
  • Granen Actueel Nieuws

Chicago – Commodity’s ondervinden voortdurend de negatieve gevolgen van de krimpende economische ontwikkelingen van China. Er werd door China bijvoorbeeld een Amerikaanse sojaorder van 395.000 ton geannuleerd. Ook de importcijfers van mais, die voor 2015 met 3.5 miljoen ton, 26 procent kromp ten opzichte van 2014, wakkeren de negatieve stemming verder aan. Chicago noteerde in  de rode cijfers voor soja en mais. Tarwe werd meegezogen met de andere twee commodity’s mede door een gebrek aan nieuw nieuws. IGC Grains and Oilseeds Index noteerde woensdag 181 en is daarmee slechts  2 punten boven het laagste cijfer van de afgelopen 52 weken.
EU – In de periode van 20 t/m 26 januari 2016 werd voor 1.059.915 ton aan uitvoercertificaten aangevraagd, waarvan 822.176 ton zachte tarwe en 147.202 ton gerst. In dezelfde periode werd voor 308.933 ton aan invoercertificaten aangevraagd, waarvan 209.713 ton maïs en 82.333 ton tarwe. De Europese Unie is in het seizoen 2015/16, op basis van de afgegeven in- en uitvoercertificaten, een netto exporteur van 11,4 miljoen ton graan (zelfde periode vorig seizoen 15,7 miljoen ton) zonder enige vorm van exportondersteuning.  
Deze week werden de graanmarkten in de greep gehouden door Rusland. Al een aantal dagen gaan er tegenstrijdige berichten door de markt met betrekking tot markt regulerende maatregelen voor de granen. De zwakke roebel noopt de Russische autoriteiten om de binnenlandse graanmarkten aan te sturen om de voerprijzen te beheersen. Maar ook de behoefte aan harde valuta’s  is een prioriteit. Verschillende opties passeren de laatste dagen de markt. Het meest aannemelijke is de optie om de tax voor tarwe te reduceren en voor maïs en gerst te verhogen .
In een graanmarkt waar aan de fundamentele kant weinig veranderde en het klimaat  ook geen nieuwe impulsen geeft,  blijft de markt in vertwijfeling  over de Russische maatregelen.  Vrijdag zal er door de Russische autoriteiten duidelijkheid worden verschaft.
Matif tarwe maart €164.50 (-€0.75)
JB Copyright DVW

ADVERTENTIES

Weer