Oogstdruk maïs en soja drukken noteringen
VS – Door de viering van Allerheiligen was het dinsdag een rustige handelsdag met weinig ‘vers’ nieuws.
Chicago noteerde lager voor maïs, tarwe en soja. De oogstdruk van maïs was vandaag bepalend voor de negatieve stemming. Inmiddels is 75 procent van maïs geoogst, in lijn met het vijfjaar gemiddelde. De maïs- en soja yields zijn uitstekend en lijken in de prognoses weer naar boven te worden bijgesteld. Er waren vandaag geen spectaculaire verkoopordes in de fysieke markt. Bovendien staat de noteringen van de ruwe olie onder druk.
EU – Matif volgde de prijscorrectie van Chicago. In Frankrijk ligt de exportmarkt er verlaten bij. In de termijnmarkt wordt het weer spannend voor de spotmaand december. Wordt de afwikkeling een herhaling van september toen de noteringen naar beneden werden getrokken door de afwikkeling doormiddel van leveringen. Of blijven deze nu achter wege als gevolg van de ‘vlotte’ internationale exportmarkten. De markt heeft in een paar maanden inzicht gegeven in de EU-exportontwikkeling van tarwe, beschikbaarheid en beperkte bereidheid van de producenten om tarwe te verkopen.
AU – Invallende vorst in Australië kan serieuze schade tot gevolg hebben bij tarwe. Geruchten gaan dat er wel 2 mln. ton tarwe minder geoogst zal worden dan de recente prognoses voorspelden.
Matif tarwe december €163.00 (-€2.75).
JB © DVW

