Importheffing Brazilië beheerst termijnmarkt aardappelen
De aardappelnotering op de termijnmarkt in Leipzig zakt naar € 20,50 per 100 kilo. De importheffing van Brazilië trekt de notering voor aprilcontract 2017 omlaag.
De Braziliaanse handelswaakhond Cade vindt dat Nederland en een serie andere landen tussen juli 2014 en juni 2015 diepgevroren aardappelproducten onder de marktprijs hebben verkocht in Brazilië.
Importheffingen
Brazilië stelt importheffingen in op diepgevroren aardappelproducten uit Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. De hoogte van de heffingen en het moment waarop ze gaan gelden, is nog onduidelijk. Een week geleden stond de notering van fritesgeschikte aardappelen voor het aprilcontact 2017 op 23,60 per 100 kilo. Sinds eind september 2016 heeft de aardappelnotering niet meer onder € 22 per 100 kilo gestaan.
Gespannen stemming op termijnmarkt
Er zijn 600 contacten verhandeld, wat een indicatie is dat er een gespannen stemming heerst. Het aantal verhandelde contracten per dag is voor het aprilcontract 2017 niet eerder zo hoog geweest.
Bron Boerderij