Sojabonen op laagste niveaau sinds september
Chicago – Sojabonen sloot voor de maand maart 1% procent lager op $955 per bushel, het laagste niveau sinds 4 maanden. De handel speelt in op de verwachting van een negatieve rapportage voor de bonen in het Wasde-rapport voor vrijdag a.s. Als gevolg van een te laag exporttempo zullen de Amerikaanse voorraden toenemen. Derhalve anticipeert de beurs op toenemende voorraden van de bonen. Maar ook de Braziliaanse oogstverwachting 2017/18 van meer dan 110 mln. ton is niet positief voor de prijsontwikkeling. Daar komt nog bij dat de weerberichten in Argentinië meer neerslag voorspellen. Het land kampt in diverse soja-regio’s met te droge omstandigheden waardoor het zaaien van de bonen vertraagd wordt en er ‘weerstress’ in de bonen werd betaald.
Tarwe noteerde woensdag prijshoudend. Met name de verwachting dat het areaal wintertarwe verder krimpt is de motivatie achter de prijshoudende noteringen. Overigens zullen de wereldvoorraden hoog blijven. Dit blijft de beperkende factor voor een serieus prijsherstel.
Parijs – Tarwenoteringen bewogen wederom mee met de fluctuatie in de VS.
Oekraïne – Het markbureau UkrAgroConsult verwacht een lagere gemiddelde tarweopbrengst 2018/19 naar 4,11 ton per hectare. De productie zal dan uitkomen op 25,1 mln. ton (-1 mln. ton y/y). Ondanks eerdere berichten van een groter areaal en de goede staat van de wintertarwe, is toch 14% van het areaal in een slechte conditie waardoor de opbrengsten wel eens lager kunnen uitvallen dan aanvankelijk werd verwacht.
Matif tarwe maart €161,50 (=)
Fysiek Rouen €154,00 (+€0,25)
Euro/Dollar 1,1962 (+0,32%)
JB © De Vries & Westermann B.V.

