• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Wonden likken op de uienmarkt

  1. Homepage
  2. >
  3. Oliezaden
  4. >
  5. Oliezaden actueel nieuws
  6. >
  7. Wonden likken op de uienmarkt

Wonden likken op de uienmarkt

  • 19 maart 2021
  • Oliezaden actueel nieuws

 

Uitzonderlijke prijsdalingen op de markt voor gele uien deze week. Na een week zonder noteringen bleek de uienprijs in het Zeeuwse te zijn gezakt naar 15-17,00 cent per kilo. In de Flevopolder is deze week gemiddeld ook zeker niet veel meer dan 15 cent betaald voor gele uien die aan de noteringsvoorwaarden voldoen.

Rode uien zijn minder snel in prijs gedaald. Maar het is nu zonneklaar na een aantal weken afwachten dat de (termijn) prijzen van januari en begin februari te optimistisch waren. Met een inkoopprijs van 20-25 cent kunnen Nederlandse uienexporteurs niet concurreren op de wereldmarkt.

Egyptische concurrentie

Met name sinds het aanbod uit Egypte in februari op gang gekomen is, lijkt dit proces in gang gezet te zijn. De exportcijfers zijn nog steeds hoger dan het langjarig gemiddelde en benaderen het nooit eerder gehaalde recordvolume van 1 miljoen, sinds het begin van het seizoen. Maar dit betekent niet dat afnemers wereldwijd op de kwalitatief goede Nederlandse bewaaruien die 20 cent moeten kosten, zitten te springen. Er zijn ook geen aanwijzingen dat de prijs zich op korte termijn nog herstelt. Het is eerder de vraag waar de uien naar toe moeten die niet aan de standaard kwaliteitsvoorwaarden voldoen, en vooral tegen welke prijs.

Peenmarkt evenmin positief

Op de peenmarkt is de stemming al niet veel beter. In Emmeloord werd donderdag 18 maart een prijsverlaging voor B-peen van 1,5 cent per kilo genoteerd, waardoor dit product nu gemiddeld nog een kwartje per kilo opbrengt. Middenmeer noteerde voor C/D peen eerder deze week een prijsdaling van 1 cent naar 18-24 cent per kilo. Schalenpeen bleef stabiel in prijs. Het is duidelijk dat de opleving van de prijs medio februari vooral gedreven werd door speculatie over de effecten van de koudegolf.

 

Bron: Akkerwijzer

ADVERTENTIES

Weer