• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Nieuw seizoen uien, nieuwe kansen

  1. Homepage
  2. >
  3. Oliezaden
  4. >
  5. Oliezaden actueel nieuws
  6. >
  7. Nieuw seizoen uien, nieuwe kansen

Nieuw seizoen uien, nieuwe kansen

  • 21 juni 2021
  • Oliezaden actueel nieuws

 

Beeld: Agrio archief
In het Zeeuwse zijn de eerste rode winter plantuien verkocht. Nieuwe rondes, nieuwe kansen. De voorraad gele uien die nog resteert van afgelopen seizoen, heeft de beste tijd gehad.

Deze week noteerde de beurs van Goes voor het laatst gele uien transacties van het seizoen 2020/2021. De eindstand kwam op 16-18 Eurocent per kilo uit, een daling van 1,5 Eurocent ten opzichte van vorige week. In Emmeloord daalde de prijs van 16-18 Eurocent per kilo vorige week naar 14-17,25 Eurocent deze week.

Voorraad verschillen

In tegenstelling tot het zuidwestelijke akkerbouwgebied is er boven de grote rivieren nog wel voorraad. Het verschil in voorraad verklaart ook waarom de prijs in het zuidwestelijke akkerbouwgebied al enige tijd iets hoger is dan boven de grote rivieren. De noteringscomissie van Emmeloord verwacht dan ook de komende weken nog wel transacties te registreren. Het komt er op neer dat het seizoen 2020/2021 als een nachtkaars uitdooft. De prijspiek op de markt voor gele uien waarop was gehoopt, net als bij rode uien en peen, is uitgebleven.

Voor komend seizoen zijn de verwachtingen heel wisselend. Zeker is dat er een areaal uitbreiding heeft plaatsgevonden, het zuidwestelijke akkerbouwgebied uitgezonderd. Maar in die regio is zo langzamerhand duidelijk dat de opbrengsten dit jaar veel ruimer gaan uitpakken dan vorig jaar. Elders verloopt het groeiseizoen minder gunstig.

Effect hoge tarweprijs

De relatief hoge uienprijzen van het afgelopen seizoen en de coronacrisis in de aardappelteelt hebben ook in de ons omringende landen voor extra uienareaal gezorgd. Veel meer nieuwe oogst uien kan de markt bederven. Anderzijds is er veel vertrouwen in de kracht van de Nederlandse uienexport. Een nieuw seizoen kan de uitgebluste exportcijfers nieuw leven in blazen. En de hoge tarweprijs en het wegebben van de coronacrisis zorgen voor vertrouwen in de prijsvorming van alle andere akkerbouwgewassen.

 

Bron: Akkerwijzer

ADVERTENTIES

Weer