• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

‘Suikeroverschot wordt steeds groter’

  1. Homepage
  2. >
  3. Suiker
  4. >
  5. ‘Suikeroverschot wordt steeds groter’

‘Suikeroverschot wordt steeds groter’

  • 18 juni 2012
  • Suiker

   Londen – Het suikeroverschot in de wereld valt hoger uit dan verwacht. Marktbureau Kingsman verwacht dat in het nieuwe seizoen 2012/2013 de wereld 9,3 miljoen ton suiker méér produceert dan verbruikt.
 

Volgens Kingsman wordt wereldwijd meer riet en bieten geteeld vanwege de relatief hoge suikerprijzen.

Als de verwachting van Kingsman uitkomt betekent het dat de suikeroverschotten van 2010 tot en met 2013 bijna genoeg zijn om het tekort aan te vullen dat ontstond in de jaren 2008 tot 2010. "Het was te verwachten dat de tekorten zouden worden omgezet in overschotten", zegt directeur Jonathan Kingsman tegen persbureau Dow Jones. "Het is wel verwonderlijk dat de overschotten steeds groter worden. De suikerprijs gaat pas weer stijgen als Brazilië liever ethanol maakt dan suiker exporteert."

In Brazilië wordt volop suikerriet geoogst. Door regen ligt de oogst wel vaak stil. Kingsman verwacht pas een prijsstijging als de neerslag de Braziliaanse suikerproductie negatief gaat beïnvloeden.
door Jan Engwerda 15 jun 2012 Bron: Boerderij

ADVERTENTIES

Weer