Strategie Grains en exportactiviteit steunen graanprijzen
Nadat de markten onder druk van het WASDE-rapport gisteren lager sloten, was vandaag de enige weg die ingeslagen was die naar boven. In de verschillende commentaren op de cijfers komt de realiteit naar voren, maar lees je in de meeste reacties op het rapport ook de mogelijkheden die dit rapport nog biedt voor de markt. Vandaag dus een herstel van de prijzen in Parijs. Vanaf de opening een stijging van €2/ton die gemakkelijk vast gehouden en uitgebreid kon worden gedurende de handelsdag. Richting het einde van de middag (16.00u) stonden de koersen voor tarwe op een stijging van €3,00.
Nieuws kwam van Strategie Grains die de tarweoogst in Europa met 1,7 mln. ton verlaagde door tegenvallende hectare-opbrengsten in Frankrijk en Duitsland. Export nieuws was er ook weer door Egypte dat 120.000t kocht, waarvan 60.000t in Frankrijk en 60.000t in Rusland. Ook Syrië heeft 50.000t gekocht in Rusland of Oekraïne. Egypte gaf verder aan dat er binnenkort nog meer aankopen bekend gemaakt zullen worden. Goede exportactiviteiten waarbij Frankrijk/Europa met het huidige prijsniveau goed op mee kan liften.
Chicago begon vandaag wat lager, maar onder aanvoering van Parijs konden de markten daar voor ze zelf echt actief zouden worden herstellen tot een lichte plus.
Rene van Zandwijk

