• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

‘Aardappelteelt blijft onaantrekkelijk voor Duitse akkerbouwers’

  1. Homepage
  2. >
  3. Aardappelen
  4. >
  5. Aardappelen actueel nieuws
  6. >
  7. ‘Aardappelteelt blijft onaantrekkelijk voor Duitse akkerbouwers’

‘Aardappelteelt blijft onaantrekkelijk voor Duitse akkerbouwers’

  • 1 oktober 2012
  • Aardappelen actueel nieuws

Berlijn – De aardappelteelt in Duitsland zal wegens gebrek aan attractiviteit ook komend jaar verder terrein verliezen. Dat voorspelt de vakcommissie aardappelen van het Deutsche Bauernverband (DBV). ”Nog steeds is de prijs die de aardappelen opleveren geen acceptabele beloning voor het vele werk van de telers,” meent commissietopman Martin Umhau tegen de achtergrond van de bijna afgeronde oogst van dit seizoen.

Umhau: ”De consument hoeft nog maar 3 minuten te werken voor een kilo aardappelen. Veertig jaar geleden was dat nog dubbel zo lang.
Afgelopen seizoen was het Duitse aardappelareaal 8 procent kleiner dan vorig jaar. De klappen vielen voornamelijk bij de fabrieksaardappelen, maar dat neemt niet weg dat ook de tafel- en verwerkingsaardapopeltelers voor te lage prijzen in de weer zijn, aldus Umhau.

Bron: Boerderij

ADVERTENTIES

Weer