Frankrijk: enorme aardappelexport naar Groot-Brittannië
Frankrijk: enorme aardappelexport naar Groot-Brittannië
Het Franse 'Comité national interprofessionnel de la pomme de terre' (CNIPT) berichtte onlangs van een goede start van het exportseizoen. In september konden reeds 124.200 ton aardappelen naar het buitenland geëxporteerd worden. Dat was veel meer dan vorig jaar (89.300 ton) maar minder dan in de beste jaren.
Verder blijft de export naar Italië achter bij vroegere jaren. Op deze markt is Duitsland nu actiever. Terwijl er vroeger tot september meer dan 40.000 ton aardappelen vanuit Frankrijk naar Italië geëxporteerd werden, ging het dit jaar om slechts 20.400 ton.
Leveringen naar België, waar de vraag groot is, vielen met 27.600 ton weliswaar veel groter uit dan vorig jaar, maar konden ook nog niet het niveau van vroegere topjaren bereiken. De export naar Spanje was met 26.600 ton gemiddeld. De export naar Groot-Brittannië lijkt dit jaar het meest interessant te worden. Tot en met september werd er al 29.700 ton naar Groot-Brittannië geëxporteerd, waarmee Groot-Brittannië qua hoeveelheid dit jaar voor het eerst het belangrijkste exportland is. Normaal gesproken had Frankrijk tegen het einde van september eerder 4.000 tot 5.000 ton naar Groot-Brittannië geëxporteerd.
Publicatiedatum: 20-11-2012 bron:AGF

