Commerzbank vindt prijs van mais in VS te laag
Frankfurt am Main – Handelaren op de Amerikaanse termijnmarkten schatten de graanprijzen te laag in. Dat vinden analisten van de Duitse Commerzbank.
Vooral mais wordt ondergewaardeerd. De termijncontracten voor mais die eind dit jaar aflopen worden volgens de de Commerzbank met 15 procent ondergewaardeerd.
De analisten vinden dat de handelaren te veel vertrouwen op een grote Amerikaanse maisoogst. Ze wijzen erop dat de inzaai in de VS erg traag gaat. Bovendien heeft een derde van alle landbouwgrond in de staat Iowa, de grootste maisstaat in de VS, nog steeds last van watertekort. De graanhandel vertrouwt volgens de Commerzbank te veel op andere staten waar door de vele sneeuw het watertekort van vorig jaar teniet is gedaan.
Bron: Boerderij

