Dit jaar grotere Noorse aardappeloogst verwacht
Proefopgravingen in week 35 geven reden tot optimisme bij Noorse aardappeltelers. De prognoses ramen dat de aardappeloogst op landelijke basis 15 procent hoger zal zijn dan vorig jaar en 11 procent hoger dan het gemiddelde van de periode 2002-2019.
Vooral in Oost-Noorwegen en in de omgeving Oslo verwacht de Noorse Landbouwraadgeving een grotere oogst. In enkele West- en Noord-Noorse provincies zal de oogst waarschijnlijk minder groot uitvallen dan in 2019.
Wat kwaliteit betreft, zit het goed dit jaar. De Noorse Landbouwraadgeving raamt dat meer dan 93 procent van de verkoopbare aardappelen in klasse I ingedeeld kunnen worden. Een uitzondering is het ras Beate, dat blijft steken op 86 procent in klasse I.
Bron: AGF.nl

