• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Duits poot- en consumptieareaal nadert kleine omvang van 2008

  1. Homepage
  2. >
  3. Aardappelen
  4. >
  5. Aardappelen actueel nieuws
  6. >
  7. Duits poot- en consumptieareaal nadert kleine omvang van 2008

Duits poot- en consumptieareaal nadert kleine omvang van 2008

  • 7 mei 2012
  • Aardappelen actueel nieuws

 Den Haag – Het Productschap Akkerbouw handhaaft zijn in maart uitgesproken prognose dat het Duitse poot- en consumptieaardappelareaal dit jaar ten opzichte van vorig jaar circa 3,5 procent kleiner is.
001_boerderij-image-1003297.jpeg

Het areaal belandt daarmee op 182.000 hectare. Bekeken over de afgelopen jaren werd alleen in 2008 iets minder gepoot.
Volgens het productschap zat naar schatting eind vorige week 95 procent van de aardappelen in de grond. Hoewel april uitzonderlijk koud uitviel, is het poten zonder problemen verlopen. Eind mei komen normaal gesproken de eerste Duitse primeurs op de markt, aldus het productschap.

De tafelaardappelen uit de oogst van vorig jaar noteren onveranderd tussen de 8 en 12 euro per 100 kilo, zo valt op te maken uit de berichtgeving van de Duitse Landbouwkamers.
door Wim Verseput 7 mei 2012 Bron:Boerderij

ADVERTENTIES

Weer