Eerste vroege aardappelen gerooid in Niedersachsen
In de vroege aardappelgebieden ten oosten van Hannover worden de eerste 'nieuwe' aardappelen van het jaar geoogst, meldde Joachim Hasberg van de 'Niedersächsische Frühkartoffel Erzeugergemeinschaft' afgelopen week tegenover de Duitse 'Landvolk Pressedienst'.
De eerste vroege aardappelen uit Niedersachsen zullen aanvankelijk vooral op weekmarkten en in hofwinkels te vinden zijn. Voor de logistiek en uitstalling in de supermarkt zijn ze vanwege hun dunne schil nog niet houdbaar genoeg. De jonge groente is bijzonder geschikt voor de snelle consumptie.
In de supermarkten zullen de eerste nieuwe aardappelen uit Niedersachsen naar inschatting van de telers midden tot eind juni aangeboden worden. Vroege aardappelen die nu in de schappen van de Duitse supermarkten liggen, stammen overwegend uit Egypte, Spanje of Israël en hebben reeds een vastere schil.
Ten oosten van Hannover telen zo'n 200 telers op circa 2.700 hectare vroege aardappelen. De gunstige klimaatomstandigheden maken de regio tot het hoofdteeltgebied voor vroege aardappelen in Duitsland. Met name het vroege ras 'Annabelle' wordt hier geteeld, maar hier en daar is ook het oude ras 'Gloria' te vinden.
Publicatiedatum: 14-5-2014 Bron:AGF

