Egyptische aardappelen vanaf volgend seizoen weer welkom in Rusland
Egyptische aardappelen mogen met ingang van het volgende seizoen weer naar Rusland worden geëxporteerd. Rusland heeft een eerder besluit om de import te stoppen geannuleerd, wel heeft het land voorwaarden gesteld waaraan de Egyptische aardappelen moeten voldoen.
Zo mogen er alleen aardappelen naar Rusland worden verscheept uit gebieden die vrij zijn van bruinrot en worden de zendingen in de Egyptische havens gecontroleerd door een Egyptisch-Russisch quarantainepanel. De Russische autoriteiten voerden vorige week een importstop in nadat er bij verschillende zendingen bruinrot werd geconstateerd.
Volgens de Egyptische landbouwminister Ayman Farid Abul Hadid heeft Egypte de intentie om volgend jaar een exportvolume van de 500.000 ton te overschrijden.
Bron: AGF.nl

