• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Exportontwikkelingen geven boost aan de tarwebeurzen

  1. Homepage
  2. >
  3. Granen
  4. >
  5. Granen Actueel Nieuws
  6. >
  7. Exportontwikkelingen geven boost aan de tarwebeurzen

Exportontwikkelingen geven boost aan de tarwebeurzen

  • 16 augustus 2018
  • Granen Actueel Nieuws

De golf van winstnemingen na het ‘negatieve’ WASDE-rapport van jl. vrijdag  is tot rust gekomen. De tarwemarkt stabiliseert en de handel kwam woensdag in een rustiger vaarwater. Daarna gaven exportontwikkelingen weer een boost aan de handel.
De wekelijkse Export Sales (VS) was 803.000 ton  tarwe, veel hoger dan de verwachte range van 200.000-500.000 ton. Chicago reageerde  met een kleine 2% verhoging.
De export activiteit in de Franse havens heeft zich de laatste paar maanden goed ontwikkeld. Als het huidige ritme gehandhaafd blijft heeft Frankrijk aan het einde van augustus 2,7-2,9 mln. ton tarwe geëxporteerd. Een uitstekende start voor de nieuwe campagne, zeker in vergelijking met de stroperige handel 2017/18. Het bevestigt ook dat een potentiële  prijsdaling beperkt is.
Egypte (GASC) reageerde op de negatieve  prijsontwikkeling van de afgelopen dagen door twee tenders uit te schrijven.  GASC  kocht  uiteindelijk 420.000 ton tarwe voor levering  eind september en begin oktober. Om zoveel mogelijk offertes te krijgen was de vocht tolerantie verhoogd naar 13,5% maar de moederkoren tolerantie blijft wel laag waardoor handelshuizen  voorzichtig zijn. Veelal schreven de handelshuizen uit het Zwarte Zeegebied. Logischerwijs heeft Rusland de aanbesteding gewonnen met een enkele vracht uit Roemenië.   De gemiddelde prijs  was 249,1 $/t C&F, ruim 4 $/t goedkoper dan de voorlaatste tender van 2 augustus.
De wisselkoers van de euro (euro/dollar) staat onder druk doordat de koers meegezogen wordt door de sterke waardedaling van de Turkse lira. Inmiddels probeert de Turkse Centrale Bank met nieuwe maatregelen de prijsval onder controle te krijgen. Een zwakke euro is positief voor de exportkansen van de EU-tarwe.

© De Vries & Westermann B.V.
 

 

ADVERTENTIES

Weer