• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

FAVV maakt aardappelexport van België naar Rusland weer mogeljk.

  1. Homepage
  2. >
  3. Aardappelen
  4. >
  5. Aardappelen actueel nieuws
  6. >
  7. FAVV maakt aardappelexport van België naar Rusland weer mogeljk.

FAVV maakt aardappelexport van België naar Rusland weer mogeljk.

  • 6 december 2010
  • Aardappelen actueel nieuws

FAVV maakt aardappelexport van België naar Rusland weer mogeljk.

Auteur: Jan Engwerda
Brussel – Het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) in België heeft de export van aardappelen naar Rusland weer mogelijk gemaakt.

Vorige week legde de FAVV de export stil omdat het Russische bureau voor voedselveiligheid Rosselkhoznadzor opnieuw het aardappelcysteaaltje Globodera rostochiensis aantrof in een partij aardappelen uit België. Rosselkhoznadzor heeft vorige maand drie keer het aardappelcysteaaltje gevonden in aardappelen uit België. In één partij zaten ook aardappelen uit Nederland en Frankrijk. Rusland heeft gedreigd de grens te sluiten voor aardappelen uit deze landen.

Na overleg met de Russische autoriteiten heeft de FAVV de eisen voor de exportkeuring aangescherpt. Gewassen aardappelen kunnen na inspectie worden gecertificeerd als ze aan de keuringseisen voldoen.

Verder kunnen alleen consumptieaardappelen worden geëxporteerd naar Rusland als ze zijn geteeld op een perceel dat is bemonsterd op het aardappelcysteaaltje en niet besmet is gebleken. De bemonstering moet een betrouwbaar beeld geven van het hele perceel waar de aardappelen op zijn geteeld, meldt de FAVV.

Bron AGD

ADVERTENTIES

Weer