McDonalds France uitsluitend ‘French Fries’
McDonalds Frankrijk heeft in een overeenkomst met McCain toegezegd alleen nog Franse friet – van Franse aardappelen – te gebruiken die dus daadwerkelijk in Frankrijk zijn geteeld.
Voor het eind van dit jaar moeten alle 1.260 restaurants van McDonalds in Frankrijk worden beleverd met Franse aardappelen. Om aan deze belofte te kunnen voldoen, tekende de fastfoodketen onlangs een contract met leverancier McCain.
McDonalds verkocht in Frankrijk in 2012 voor 60.000 ton aan Franse friet. Daarvoor was in totaal 200.000 ton aardappelen nodig als grondstof.
De herkomst daarvan was in 2012 voor 70% Frans, de rest van de verwerkte aardappelen kwam voornamelijk uit België.
Voor de volledig Franse belevering van McDonalds in Frankrijk zijn naar schatting honderd extra contracttelers nodig. McCain zal die vooral in Noord-Frankrijk zoeken.
Het aantal contracttelers voor McDonalds komt daarmee op 350, met een totaal aardappelareaal van 4.000 hectare.
Belgische telers vinden de beslissing onverantwoord en alleen maar geïnspireerd door chauvinisme.
bron: Agripress

