• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Polen: Aardappelconsumptie weer gedaald

  1. Homepage
  2. >
  3. Aardappelen
  4. >
  5. Aardappelen actueel nieuws
  6. >
  7. Polen: Aardappelconsumptie weer gedaald

Polen: Aardappelconsumptie weer gedaald

  • 7 mei 2015
  • Aardappelen actueel nieuws

 

In 2014 kreeg Polen voor het eerst sinds zes jaar te maken met een stijging van de aardappelconsumptie. Dit jaar is de vraag weer gedaald. "Vorig jaar daalden de prijzen en verbeterde de kwaliteit. Dit leidde tot een toename van de aardappelconsumptie. Dat is niet meer gebeurd sinds 2008," benadrukt Krystyna Świetlik van het Instituut voor Landbouw- en Voedseleconomie (IAFE).

Het herstel was echter slechts tijdelijk. De IAFE voorspelt dat in 2015 de gemiddelde Pool 100 kilo aardappelen zal eten. Dat is ongeveer 3 kilo minder dan in 2014. In 2013 bedroeg de consumptie 102 kilo per hoofd van de bevolking, terwijl dit in 2008 nog 118 kilo was.

Deze trend heeft zich voortgezet, ondanks dat aardappelen nog steeds goedkoop zijn. "Aan het begin van de derde week van april 2015 bereikte de aardappelen op de groothandelsmarkten een prijs van 42 cent per kilo. Dat was het jaar daarvoor nog 95 cent per kilo," vertelt Mariusz Dziwulski, econoom bij Bank BGZ.

In de afgelopen vijf jaar waren aardappelen alleen in 2012 goedkoper. De groothandelsprijs bedroeg toen 35 cent.

De CSO geeft aan dat de Poolse aardappeloogst vorig jaar steeg met 8,1% tot 7,7 miljoen ton. De lage aardappelprijzen zouden ervoor kunnen zorgen dat telers in 2015 worden ontmoedigd om uit te breiden, voorspelt Dziwulski.
Bron: ekonomia.rp.pl

Publicatiedatum: 7-5-2015

ADVERTENTIES

Weer