• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Prijzen tarwe, mais en soja schieten omhoog

  1. Homepage
  2. >
  3. Granen
  4. >
  5. Global Commodities
  6. >
  7. Prijzen tarwe, mais en soja schieten omhoog

Prijzen tarwe, mais en soja schieten omhoog

  • 2 april 2012
  • Global Commodities

Washington – De prijzen voor mais, tarwe en sojabonen schoten vanmiddag omhoog op de termijnmarkten in Parijs en Chicago. De aanleiding is de publicatie van twee rapporten van het Amerikaanse ministerie van landbouw (USDA).

In het eerste rapport meldt USDA dat de maisvoorraad nu 8 procent kleiner is dan in maart vorig jaar. De voorraad tarwe is zelfs 16 procent kleiner. Er ligt 10 procent meer sojabonen op voorraad.
In het tweede rapport meldt USDA de verwachte arealen akkerbouwgewassen. De telers verbouwen minder soja en katoen en breiden hun areaal mais en tarwe uit ten opzichte van vorig jaar. Maar doordat de voorraden mais en tarwe kleiner uitvallen dan analisten hadden verwacht, stegen de prijzen na vanmiddag 14.30 uur in rap tempo in Parijs en Chicago.
Ook de sojaprijs gaat omhoog ondanks de grotere voorraad. De Amerikaanse akkerbouwers telen minder soja dit jaar en de vraag op de wereldmarkt is enorm.
De markten reageren zo sterk op deze rapporten omdat de VS de grootste exporteur ter wereld is van tarwe, mais en soja. Alleen de EU als handelsblok overtreft de VS in de export van tarwe.

Bron: Boerderij

ADVERTENTIES

Weer