• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Schotland profiteert van Russisch aardappeltekort

  1. Homepage
  2. >
  3. Aardappelen
  4. >
  5. Aardappelen actueel nieuws
  6. >
  7. Schotland profiteert van Russisch aardappeltekort

Schotland profiteert van Russisch aardappeltekort

  • 11 februari 2011
  • Aardappelen actueel nieuws

Aardappeltelers uit Schotland profiteren momenteel van het slechte weer afgelopen zomer in andere landen. In landen zoals Rusland en Spanje zijn grote tekorten aan aardappelen. De huidige export in Schotland wordt momenteel beschreven als ‘krachtig’. Hoewel er altijd een goede handel is geweest met Europa is er nu een extra vraag vanuit Rusland.

Experts geven aan dat in 2010 een tekort van 4 miljoen ton was. De huidige prijzen voor aardappelen in Rusland zijn ongeveer €300 per ton dat is ongeveer €120 meer dan de Britse marktpijzen.

Mark Prentice, exporthoofd van Potato Council geeft aan dat ze veel aanvragen binnenkrijgen van Rusland en Polen.

Momenteel is er nog geen goede indicatie van hoeveel er wordt geëxporteerd, maar het Schotse landbouwagentschap is momenteel bezig met het uitvoeren van testen op de aardappelen die naar Rusland gaan om te controleren of ze vrij zijn van aardappelcysteaaltjes.

Men exporteert ook naar Egypte, dit is één van de belangrijke afnemers van het Verenigd Koninkrijk. Mark Prentice geeft aan dat er geen problemen zijn met de handel. Vorig jaar exporteerde men ongeveer 35.000 ton zaad naar Egypte, en hij verwacht dat het volume dit jaar ongeveer hetzelfde zal zijn.

Bron: business.scotsman.com

Publicatiedatum: 9-2-2011

ADVERTENTIES

Weer