Tarwenoteringen zijn uitgebodemd
Chicago – Na vier handelsdagen op rij met lagere noteringen stabiliseerde dinsdag de beurs. Met name in de laatste handelssessie werd de aanvankelijk ingezette verlaging omgebogen naar een minimale plus. De verbetering van de tarweconditie is in de beursprijs verwerkt.
De slechte conditie van de wintertarwe is aan een licht herstel bezig. Recente neerslag in de Plains heeft een positieve uitwerking op de gewassen en meer regen wordt voor de komende dagen verwacht. De wekelijkse Crop Monitoring steeg met 2% tot 36% (51% y/y). Kansas steeg met 1% en Oklahoma met 2%, respectievelijk de 1ste en 3de producent van Amerikaanse wintertarwe. De zomertarwe ontwikkelt zich goed maar is in haar ontwikkeling nog wel achter bij het vijfjaargemiddelde.
Parijs – In de slipstream van Chicago werden de mutaties van de Europese graanprijzen aangestuurd. Euronext kon niet meer profiteren van het latere herstel van Chicago. Waarschijnlijk zal de tweede helft van deze week Matif licht kunnen herstellen. Mede door de voortdurende verlaging van de wisselkoers euro/dollar die flirt met 1,18. Begin februari werd er nog ruim 1,25 genoteerd.
GASC, het officiële Egyptische grondstoffen bureau, kocht in een tender 60.000 ton tarwe voor levering eind juni voor 235,95 $/t C&F. De hoogste prijs van deze campagne en waarschijnlijk de laatste. De voorlaatste tender, eind maart, werd verhandeld voor 234,59 $/t.
Matif tarwe september €170,50 (=)
Chicago tarwe septenber $509,75 (+$1,75)
Rouen fysiek €157,00 (+€1,00)
JB © De Vries & Westermann B.V.

