• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

‘Tarweprijs daalt, soja- en maïsprijzen stijgen’

  1. Homepage
  2. >
  3. Granen
  4. >
  5. Granen Actueel Nieuws
  6. >
  7. ‘Tarweprijs daalt, soja- en maïsprijzen stijgen’

‘Tarweprijs daalt, soja- en maïsprijzen stijgen’

  • 16 december 2019
  • Granen Actueel Nieuws

 

Pierre Berntsen, directeur agrarische bedrijven van ABN Amro, gaf woensdagavond 11 december een presentatie tijdens de Pluimveeweb Jaarspecial in Barneveld.
Pierre Berntsen, directeur agrarische bedrijven van ABN Amro, gaf woensdagavond 11 december een presentatie tijdens de Pluimveeweb Jaarspecial in Barneveld.
„De tarweprijzen dalen licht of zijn stabiel. Daarentegen stijgen de soja- en maïsprijzen de komende tijd.” Dat zegt Pierre Berntsen, directeur agrarische bedrijven van ABN Amro. „De rentepercentages blijven volgend jaar evenals dit jaar erg laag”, stelt hij.

De bankier gaf woensdagavond 11 december een presentatie tijdens de Pluimveeweb Jaarspecial in Barneveld. Hierin ging hij ondermeer in op de renteverwachtingen en de prijsverwachting voor de belangrijkste voergrondstoffen.

Ruime tarwe voorraden

„De wereldwijde tarwe voorraden zijn ruim. De zogeheten stock-to-use ratio, oftewel de te gebruiken voorraad ratio ligt boven de 35 procent. Hierdoor blijven de voorraden ruim. De productie stijgt naar verwachting dit seizoen met 4 procent en het verbruikt met 2 procent. Dit betekent dat de voorraad toeneemt. Daardoor dalen de tarweprijzen licht of zijn stabiel”, verklaart Berntsen.

„De wereldwijde vraag naar maïs is groter dan de productie. De productie van maïs is dit jaar lager omdat in belangrijke teeltgebieden later is ingezaaid dan gewoonlijk. Het totale gebruik blijft stabiel. De consequentie hiervan is dat de voorraden met circa 15 procent dalen. Als gevolg daarvan stijgen de maïsprijzen.”

„De vraag naar sojabonen is dit seizoen zwak door de lagere vraag uit China vanwege Afrikaanse varkenspest. De mondiale sojaproductie neemt in 2019/2020 af door latere start groeiseizoen in de Verenigde Staten.” De vraag zal de productie wel overtreffen volgens ABN Amro. Daardoor dalen de wereldwijde voorraden met zo’n 20 procent. „Dit zorgt voor een prijsopdrijvend effect”, stelt Berntsen.

Lage rente

De rentepercentages blijven laag in 2020 volgens ABN Amro. „De lage rentestand is zeer gunstig voor ondernemers die willen investeren. De veel gebruikte 3 maanden Euribor rente bedraagt nu -0,42 procent. Voor heel 2020 verwachten we dat deze daalt naar -0,55 procent. In 2012 lag deze nog op 1,5 procent. Als gevolg hiervan betalen ondernemers nu veel minder rente dan in 2012”, legt de bankier uit.

 

Bron: Akkerwijzer

ADVERTENTIES

Weer