• nl NL
  • en EN
  • fr FR
  • Inloggen
De Vries & Westermann Bv
De vries & westermann Bv
  • Aardappelen
    • Nieuws
  • Granen
    • Nieuws
  • Oliezaden
    • Nieuws
  • Suiker
    • Nieuws
  • Melk
    • Nieuws
  • Financieel
  • Diensten
    • Educatie
    • WhatsApp service
    • Nieuwsbrief
  • Contact
    • Inschrijfformulier
    • Wie zijn wij
search

Tarweprijzen onder druk door verbetering van de weersomstandigheden

  1. Homepage
  2. >
  3. Granen
  4. >
  5. Granen Actueel Nieuws
  6. >
  7. Tarweprijzen onder druk door verbetering van de weersomstandigheden

Tarweprijzen onder druk door verbetering van de weersomstandigheden

  • 19 maart 2018
  • Granen Actueel Nieuws

Chicago – Onder druk door een verbetering van de klimatologische omstandigheden. Neerslag is de afgelopen dagen teruggekeerd op de Plains. Het verbetert de groeiomstandigheden van de wintertarwe, die lijden onder de ernstige droogte die het hart van de Amerikaanse vlakten teisterden. Niettemin, op de korte termijn lijkt neerslag terug te keren in  Kansas (de grootste producent van wintertarwe), maar dat kan niet worden gezegd van Oklahoma en Texas die ook lijden aan een ernstig gebrek aan water.
Parijs – Matif stond ook onder druk met een hoog handelsvolume, meegezogen door Chicago.
Maar ook in Europa zijn de klimatologische omstandigheden van betekenis. De koude golf die momenteel Europa treft, heeft waarschijnlijk niet veel impact op de granen mede geholpen door wat sneeuwval.
MARS (de landbouwmonitoringsdienst van de Europese Commissie) schat de tarweproductie 2018  op 6,2 ton / hectare, een stijging van 1,4% ten opzichte van 2017 en 3 8% vergeleken met het gemiddelde. Deze toename is voornamelijk het gevolg van de milde winter. Hetzelfde geldt voor de Zwarte Zeegebied.   Voldoende neerslag in Rusland en Oekraïne bevordert de conditie van de winterganen.

© De Vries & Westermann B.V.

ADVERTENTIES

Weer