Wasde negatief voor de graannoteringen
De publicatie door de USDA van het maandelijkse Wasde-rapport (mondiale productie, consumptie en voorraden) was negatief voor de tarwe- en maïsnoteringen.
Voor tarwe was er weliswaar een productie downgrade voor de productie in de VS naar 46.2 bu/acre, maar dit was een kleinere negatieve correctie dan de verwachting. Bovendien zijn de beginvoorraden 2017/18 in de VS naar boven bijgesteld als gevolg van een lager exportcijfers 2016/17. Op wereldniveau was Rusland verrassend met een productieverhoging van 3 miljoen ton tot 72 miljoen ton terwijl de markt juist op een verlaging van 1 miljoen anticipeerde. Oekraïne kwam wel met een lagere productie op de balans met 24 miljoen ton, -1 miljoen ton. In de poll stond Oekraïne op een kleine verhoging.
De mondiale tarwestocks ging slechts 600.000 terug en was daarmee veel gematigder dan de ruim 3 miljoen ton krimp in de poll.
Maïs in de VS heeft minder last van de warme en droge omstandigheden dan analisten hadden verwacht. Volgens de USDA was in juni de neerslag voor de belangrijkste mais producerende staten onder normaal. Echter het regentekort "vertegenwoordigde geen extreme afwijking van het gemiddelde". Yield in de VS bleef onveranderd op 170.7 bu/acre (verwachting 169.5 bu/acre). Met name door de hogere productie in de VS zijn de mondiale stocks met 6.5 miljoen positief aangepast naar 200.8 miljoen ton.
De export van de sojabonen in de VS verloopt vlot en is hoger dan aanvankelijk werd verwacht. De mondiale productie veranderde niet veel. Wel werden de stocks in China, Brazilië en Argentinië verhoogd waardoor de stock/use ratio postief werd aangepast van 26.79% naar 27.09%.
JB © DVW

